fbpx

Nerezové komíny

Komín je nejdůležitějším prvkem k tomu, aby spotřebiče měli správný tah a díky tomu také správně fungovali.

Naše firma proto pracuje s komínovými systémy té nejlepší kvality, které samozřejmě také splňují nároky normy ČSN EN 1443 – Komíny-Všeobecné požadavky a ČSN 73 4201 – Komíny a kouřovody – Navrhování, provádění a připojování spotřebičů paliv. 

NEREZOVÉ KOMÍNY JSOU VELICE OBLÍBENÉ

Jejich největší výhodou je variabilita jejich použití – takovýto komín lze použít jako klasický komín, fasádní komín, lze na něm při dodržení požadavků normy udělat úskok, či je možné jej v technicky odůvodnitelných případech použít jako svislý kouřovod s funkcí komína (tzv. americký komín).

Nerezové komíny se stávají stále více oblíbeným moderním systémem spalinových cest, který je vhodný do interiérů i exteriéru. V obou případech může také sloužit jako designový prvek domu nebo být jednoduše obestavený a schovaný.

Nerezové komíny jsou třísložkové systémy, které se používají v novostavbách, ale také u rekonstrukcí, díky svým skoro neomezeným možnostem. Takové komínové těleso se skládá z vnitřní nerezové (může být ovšem i keramická) vložky, izolace a vnějšího pláště.

Izolace se používá u většiny výrobců v síle buď 25 mm nebo 50 mm. Vnější plášť může být v nerezovém, černém nebo třeba i jiném barevném provedení, takže je možné komín krásně sladit s Vaším interiérem nebo s celým domem.

Jednotlivé díly se k sobě klasicky pojí pomocí spojovacích spon, ale pokud má komín být pohledový a má být začleněn do designu interiéru, je možné využít také bezsponovou variantu spojů.

Nerezový systém lze použít jako klasický komín s účinnou a neúčinnou výškou a sopouchem, který je stavěný od země a nebo je kotvený do zdi při jeho venkovní variantě. Stejně, jako u zděných komínů by zmíněná účinná výška měla ovšem být minimálně 5 metrů.

Kontaktujte nás pro více informací

Nezávazná poptávka krbu

Napište nám a my se s Vámi spojíme telefonicky a domluvíme schůzku či Vám poradíme.

Stavba krbů, kamen a komínů na klíč.

Stavíme v Praze i po celé České republice.

Krby – Infinity  | © Copyright 2021 | Patrikorsak.cz